reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro tasarımı tam olarak böyle olabilir

Zaman zaman gündeme gelen Huawei P50 Pro için bir konsept hazırlandı. Model tam olarak bu tasarımla karşımıza çıkabilir.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, en son 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak haberiyle gündeme gelmişti. Çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda kolay şekilde bulunamayacak açıklaması yapılan telefonların, kutusundan başta lisanssız Android 11 temelli EMUI 11.1 ile çıkacağı söylenmişti. Daha sonra ise telefonların kutundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkma ihtimali gündem olmuştu. Şimdi ailenin en iyilerinden Huawei P50 Pro tasarımı için yeni bir konsept hazırlandı. Yapılan sızıntılar üzerinden hazırlanan bu tasarım, modele erken bir bakış attırıyor olabilir. P50 Pro baktığımız zaman böyle gelirse modern çizgisiyle ses getirecek izlenimi oluşturuyor. Konseptte ön kamera bir ekran deliğinde yer alıyor ve arkada periskop kamera bizleri karşılıyor. Ciddi oranda kavisli planlanan telefon, merak uyandıran ve yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacak cihazlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 Pro başta olmak üzere seri hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler