reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50

Huawei P50 serisi öncesinde gelen dikkat çekici konsept

Çok merak edilen Huawei P50 serisinin artık daha sık gündeme geldiği son günlerde dikkat çekici bir Huawei telefon konsepti gündem oldu.

Huawei P50 serisi kaynakların verdiği son bilgiye göre resmi olarak 17 Nisan tarihinde lanse edilebilir. Halen bu tarih firmadan gelmiyor ancak doğru olduğu düşünülüyor. Yeni seri hatırlarsınız en son P50 Pro ile P50 Pro Plus modellerinde tam 1-inç boyutunda bir sensöre yer verilebilir iddiası ile ses getirmişti. Şimdi ise hazırlanan bir konsept ile telefonlar yeniden gündemde. Bu sayfada gördüğünüz konseptin Huawei’nin aldığı patentlerden hazırlandığı aktarılıyor ve burada karşımıza arkasında ikinci ekran yer alan bir telefon çıkıyor. Burada yakında gelecek Mi 11 Ultra‘yı akıllara getiren ancak çok daha büyük bir ekran taşıyan konseptin, şimdilik gerçek olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak P50 Pro Plus ya da olası bir Porsche versiyonun böyle gelme ihtimali düşük de olsa masada olabilir bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi için başka kamera detayları da var

Geçtiğimiz aylarda telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi