reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisi iki farklı işletim sistemine sahip olabilir

Zaman zaman gündeme gelen Huawei P50 serisi için önemli bir bilgi daha geldi. P50 serisi iki farklı işletim sistemine sahip olabilir.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, en son 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak haberiyle gündeme gelmişti. Çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda kolay şekilde bulunamayacak açıklaması yapılan telefonların, Çin’de HarmonyOS, diğer pazarlarda lisanssız Android işletim sistemi üzerine kurulacak gibi görünüyor. Bazı kaynaklar firmanın burada seçme şansı sunabileceğini dahi aktarıyor. Ancak bir cihaza iki sürümün eklenmesi çok da olası durmuyor. Pazar özel işletim sistemi firma ve HarmonyOS’un gelişmesi için mantıklı görünürken, kaynaklar telefonların Kirin 9000E işlemci kullanacağını da belirtiyor. Yeni seriden sadece P50 Pro’nun Türkiye’de satılması bekleniyor. Ancak bunun da kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 Pro başta olmak üzere seri hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler