reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisi firma içerisinde bir ilke imza atacak

Çok merak edilen Huawei P50 serisi ortaya çıktığı kadarıyla HarmonyOS işletim sistemi konusunda firma içerisinde bir ilke imza atacak.

Advertisement

Huawei P50 serisi resmi olarak 17 Nisan tarihinde lanse edilecek gibi görünüyor. İşte bu model ve ailenin diğer bireyleri pazarın kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk Huawei telefonlar olacak. Hatta ilginç olarak telefonların sadece HarmonyOS kullanacağı da iddia ediliyor. Bu henüz net değil ancak telefonların Android işletim sistemi kullanmayacağı aktarılıyor. Bu arada HarmonyOS işletim sistemi başka üst seviye telefonlara da geliyor. Yani firmanın eski amiral gemileri de istenirse yeni döneme geçiş yapabilecek. HarmonyOS işletim sistemi AppGallery ve HMS temelinde oluşturuluyor ve bazı “Android benzeri” iddialarına rağmen firmanın kendi geliştirme sürecinin bir sonucu konumunda yer alıyor. HarmonyOS’un Türkiye’deki geleceği hakkında ise şimdilik çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak Huawei P50 ailesinin global pazarda çok kolay bulunamayacağını belirtelim. Firma ambargo nedeniyle cihazlardan çok fazla üretemiyor. Bu açıdan telefonlar Türkiye’ye gelmeyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi için başka kamera detayları da var

Geçtiğimiz aylarda telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi