reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple 10 Kasım etkinliği

Apple mart etkinliği için ortaya atılan yeni tarih iddiası

Teknoloji devi Apple, 2021’in ilk etkinliğini mart ayında yapmayı planlıyor. İşte bu etkinlik için yeni bir tarih iddiası gündeme gelmiş durumda.

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği geçtiğimiz aylarda bir kaynak tarafından 16 Mart tarihinde yapılacak denilmişti ancak bu daha sonra yalanlanmıştı. Şimdi bir tarih daha gündemde ve bu sefer 23 Mart tarihi veriliyor. Apple’ın beklenen etkinliği bu tarihte yapacağı iddia ediliyor. Peki etkinlikte neler bekleniyor? Bu etkinlikte ilk olarak takip odaklı aksesuar Apple AirTags gelecek. Mart etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro ve AirPods‘ların geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Burada Apple’ın hem normal AirPods’un hemde AirPods Pro’nun yenisini tanıtması bekleniyor. Firmadan ayrıca yeni iMac’lerin de bu etkinlikte gösterilme ihtimali bulunuyor. 23 Mart tarihinde elbette karşımıza yeni MacBook’lar da çıkabilir.

Yeni ürünlerden en çok Apple AirTags merak ediliyor

Model gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli