reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTags

Apple AirTags takip aksesuarı için iki farklı versiyon geliyor

Apple tarafından uzun süredir beklenen Apple AirTags takip aksesuarı için iki farklı versiyonun ya da boyutun yolda olduğu aktarıldı.

Tile benzeri Apple takip aksesuarı Apple AirTag, sağlam bir kaynağa göre pazara iki farklı versiyon halinde çıkacak. Şimdilik iki versiyon arasındaki tek fark ise boyut olacak gibi görünüyor. Taşınılan objeye göre bir ufak bir de büyük AirTags, daha önce duyduğumuz kadarıyla 2021 Mart ayında resmi olarak raflardaki yerini alacak. Tasarımı yukarıdaki gibi olacak ürünün, görebileceğiniz üzere ön yüzünde hiçbir işaret / logo yer almıyor ve arkasında metal bir yüzey taşıyor. Sadece beyaz renkte gelen ürün, gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

Apple AirTags uygun fiyatlı olacak

Apple’ın iOS kodlarında “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yine de henüz tam olarak kaça satılacak bilmiyoruz. Bunun yakında netlik kazanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modelleriyle tanışın