reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp Web sürümüne gelecek önemli görüşme yeniliği

Dünyanın açık ara en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, tarayıcılar üzerinden çalışan sürümüne önemli bir özellik ekliyor.

Tarayıcılardan erişilen WhatsApp Web sürümü en son giriş konusunda yeni bir özellikle gündeme gelmişti. Şu an Web sürümü açmak için ekranda çıkan QR kodun telefonlar üzerinden taratılması gerekirken, yeni özellikte ise bunun yerine telefonların parmak izi sensörü kullanılacak denilmişti. Aktif olarak test edilen özellik, bir güvenlik katmanı olarak birçok kullanıcıyı memnun etmişti. Şimdi ise ortaya çıktığı kadarıyla Web sürümüne sesli ve görüntülü konuşma desteği geliyor. Yıllardır mobile özel kalan bu imkanların artık Web’e gelmesi gerçekten oldukça güzel görünüyor. Şimdilik beta testleri yapılan imkan, pandemi sonrasında geçilen yeni dönem için çok geç kalınmış bir yapı olarak görülüyor. Ancak yine de bir adım atılması sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Web artık hiç olmadığı kadar yüksek oranda kullanılıyor

Hep söylediğimiz gibi uygulama halen en çok mobilde kullanılıyor olmasına rağmen Web sürümü de popülerliğini artırıyor. Özellikle masa başında çalışanları çok memnun eden sürüm, kullanışlı yapısıyla zahmetsiz ve hızlı bir iletişim imkanı tanıyor. Biliyorsunuz şirketler artık birçok iletişim ihtiyacını WhatsApp üzerinde sağlıyor. Bu yüzden uygulamaya bilgisayarlar üzerinde erişim sağlamak büyük önem arz ediyor. Özellikle pandemi dönemin Web sürümün patlama yaptığı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den tam 80W kablosuz şarj teknolojisi