reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp Android sürümüne gelecek güzel güvenlik özelliği

Dünyanın açık ara en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir özellik haberiyle daha gündemde bulunuyor. İşte detaylar;

Uzun yıllardır olmazsa olmazlar arasında yer alan WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla yakında en çok kullanıldığı Android sürümüne yüz tanıma üzerinden kilit açma özelliği getiriyor. İlk olarak iOS tarafına gelen özellik, uygulamayı güvenlik altına alma / kilitleme sürecinde yüzünüzü kullanmanıza imkan tanıyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı bir özellik olarak kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıyor. Burada elbette yüz yerine hemen her telefonda olan parmak izi sensörü de aktif olarak kullanılabiliyor. Henüz Android için yüz tanıma özelliğinin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Ancak bu konuda kullanıcıların çok fazla bekletilmeyeceği düşünülüyor. Süreçte en iyi çözümü elbette üç boyutlu yani fotoğraf ile geçilemeyen güvenli yüz tanıma sunan telefonlar getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp en son yeni bir Web sürüm özelliği ile gündeme gelmişti

Tarayıcılardan erişilen  Web sürümüne sesli ve görüntülü konuşma desteği geliyor. Yıllardır mobile özel kalan bu imkanların artık Web’e gelmesi gerçekten oldukça güzel görünüyor. Şimdilik beta testleri yapılan imkan, pandemi sonrasında geçilen yeni dönem için çok geç kalınmış bir yapı olarak görülüyor. Ancak yine de bir adım atılması sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den tam 80W kablosuz şarj teknolojisi