reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp iOS
WhatsApp iOS

WhatsApp kullanan iPhone sahiplerine sevindiren haber

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS tarafında kullanıcıları sevindirecek bir özelliğe kavuşuyor.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, yeni ortaya çıktığı kadarıyla önümüzdeki dönemde iOS tarafında Face ID ve Touch ID desteği kazanıyor. Şu an aktif olarak test edilen bu altyapıda kişiler, uygulamayı Touch ID parmak izi sistemi ya da Face ID üç boyutlu yüz tanıma sistemiyle kilitleyebiliyor. WhatsApp görüşmelerini güvenlik altına almak isteyenler için güzel duran destek, henüz tam olarak ne zaman kullanıma çıkacak bilinmiyor. Bu desteği özellikle Touch ID için vermekte çok geç kalan firma, süreci Android tarafına da getirmek için de çalışıyor. Ancak bunun için iOS tarafından çok daha uzun süre beklenmesi gerekiyor deniyor.

WhatsApp iOS
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp tarafından desteklenecek Touch ID artık rafa kaldırıldı

Touch ID sistemi artık Apple’ın telefon geleceğinde yer almıyor. iPhone X’dan sonra çıkan modellerden bu sistemi kaldıran teknoloji devi, Touch ID’yi şu an güncel olarak sadece MacBook Pro modellerinde yaşatıyor. iPhone X ile hayatımıza giren Face ID sistemine telefonun çentiğinde yer alan TrueDepth kamera sistemi güç veriyor. Bu sistem bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü üç boyutlu olarak tarayabilen teknoloji, yüz tanıma konusunda en güvenli çözümü oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modellerinden iPhone XR