reklamı kapat

POPÜLER

HTC Exodus 1
HTC Exodus 1

Blok zinciri temelli ilginç akıllı telefon HTC Exodus 1 ve tüm özellikleri

Uzun süredir gündeme gelen HTC Exodus 1, bugün resmi olarak lanse edildi. Blok zinciri temelli ilginç akıllı telefonun detaylarına gelin yakında bakalım.

HTC Exodus 1, yukarıda da söylediğimiz gibi blok zinciri altyapısı üzerine kuruluyor. Bilmeyenler için blok zinciri, içerisindeki kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen dağınık bir veritabanı olarak geçiyor. Bu yapıda veriler tek bir merkezde tutulmuyor ve bu da çok ciddi bir güvenlik artışı anlamına geliyor. Günümüzde sık sık yaşanan saldırılara karşı büyük önem arz eden bu altyapı, bitcoin‘in de arkasında bulunuyor. İşte bu doğrultuda geliştirilen yeni akıllı telefon modeli HTC Exodus 1, bünyesinde “Android işletim sisteminden korunan / gizlenen (Çok ilginç bir ibare değil mi?)” bir cüzdan bölümü taşıyor. Kişiler bu güvenli bölümde kripto para birimlerini, ihtiyaç duyulan diğer anahtarları veya gizli bilgilerini saklayabiliyor. Modelde hırsızlık / kaybolma durumlarına karşı bir sosyal kurtarma sistemi yer alıyor. Bu sayede güvenilir arkadaşlar üzerinden verilere her zaman kurtarılabiliyor. Telefonu için geliştiricilerin kullanabileceği Zion API birimini yaratan firma, cüzdan SDK’sını ise sadece güvenilir partnerler ile paylaşacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HTC Exodus 1

HTC Exodus 1 hangi teknik detaylara sahip?

Baktığımız zaman model 6 inç QHD+ bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan cihaz, 128 GB dahili depolamayla geliyor. Arkasında 16+16 megapiksel, önünde 8+8 megapiksel çiftli kameralar bulunan model, kutudan Android Oreo ile çıkıyor. Pili 3.500 mAh olan telefon, 4 çözünürlükte 60 kare video çekebiliyor. Modeli satın almak içinse yaklaşık 960 dolar değerinde 0.15 BTC ya da 4.78 ETH kripto para birimi verilmesi gerekiyor. Aralık ayında satışa sunulacak modelin, 34 ülkede satılacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Dikkat çeken özellikleriyle firmanın önemli modellerinden U12+

Ekran6 inç QHD+
İşlemciSnapdragon 845
RAM6 GB
Dahili hafıza128 GB
İşletim sistemiAndroid Oreo
Ön kamera8+8 megapiksel
Arka kamera16+16 megapiksel
Pil3.500 mAh