reklamı kapat

POPÜLER

HTC Desire 22 Pro
HTC Desire 22 Pro

Metaverse odaklı HTC Desire 22 Pro akıllı telefon modeli tanıtıldı

HTC’den yeni bir amiral gemisi beklerken karşımıza HTC Desire 22 Pro çıktı. Firma sektörde bir kez daha öne çıkamayacak.

Son haftalarda yeni bir iddialı HTC imzalı akıllı telefonun geleceği söyleniyordu. Hatta bu telefonun bir amiral gemisi olacağı aktarılıyordu. Ancak bu böyle olmadı ve bugün HTC Desire 22 Pro tanıtıldı. Gücünü aldığı Snapdragon 695 5G işlemci ile orta seviyeye konumlanan telefon, 6,6 inç 1080P 120 Hz “LCD” ekrana sahip ve 32 megapiksellik selfie kamerasını bir ekran deliğinde barındırıyor. Arkasında 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel derinlik kameralarını bir araya getiren Desire 22 Pro, 8 GB RAM + 128 GB depolama ile geliyor ve 18W kablolu / kablosuz şarj destekli 4.520 mAh pil taşıyor. Kutusundan Android 12 ile çıkan telefonun parmak izi sensörü yan tarafına konumlandırılmış durumda.

Peki bu telefonun başlıkta geçen “metaverse” odağı ne? Firmanın metaverse evrenlerine giriş için gereken Vive Flow VR isimli sanal gerçeklik başlığına tam uyumlu şekilde eşlik etmesi için tasarlandığı belirtilen telefon, kripto varlıkların yönetimi için bir dijital cüzdan ile geliyor, bazı Web3 temelli uygulamalar / servisler taşıyor ve aynı zamanda satın alanlara ücretsiz bir NFT de veriyor. Daha önce karşımıza blok zinciri odaklı Exodus 1 ile çıkan HTC, hemen hemen kimsenin dikkatini çekmeyen garip denemelerine devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplam iki farklı renkte gelen HTC Desire 22 Pro, yurt dışında £399 fiyat etiketiyle satılacak. Türkiye’de satılması çok olası durmayan akıllı telefon, çok açık olarak göründüğü üzere hiçbir şekilde öne çıkmayacak.

HTC Desire 22 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı