reklamı kapat

POPÜLER

HTC Exodus

HTC’nin en özel akıllı telefon modeli “Exodus” için yeni bilgiler

En son karşımıza amiral gemisi U12+ ile çıkan HTC, biliyorsunuz Exodus kod isimli bir blok zinciri odaklı telefon geliştiriyor. Çıkış tarihi dahil model hakkında yeni bilgiler var.

Advertisement

Yeni bilgilerden önce HTC Exodus‘u yeniden hatırlamakta fayda var. Geçtiğimiz aylarda resmi olarak geleceği müjdelenen model, blok zinciri altyapısı üzerine kuruluyor. Bilmeyenler için blok zinciri içerisindeki kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen dağınık bir veritabanı olarak geçiyor. Bu yapıda veriler tek bir merkezde tutulmuyor ve bu da çok ciddi bir güvenlik artışı anlamına geliyor. Günümüzde sık sık yaşanan saldırılara karşı büyük önem arz eden bu altyapı, bitcoin‘in de arkasında bulunuyor. İşte bu doğrultuda geliştirilen modelde evrensel kripto para cüzdanının, kripto paralara destek veren donanım yapısının ve merkezi olmayan uygulamaların yer alacağı söyleniyor. Satışa çıkan Exodus telefonlar arasında blok zinciri oluşturulabileceği de söylenirken, “bitcoin, Lightning Networks, ethereum, dfinity” gibi destekleri de kullanıcılara verilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Exodus’un gelmesi biraz daha sürecek

Yapılan yeni açıklamaya göre model sonbahar aylarında resmi olarak satışa sunulacak. Daha fazla detayın yakında paylaşılacağı söylenen telefon, gerçekten ilginç görünüyor. Bu arada firmanın CryptoKitties ile ortaklık kurduğu da belirtiliyor. Bunun blok zinciri üzerine kurulan dünyanın en büyük oyunu olduğu söyleniyor. Modelin fiyatı içinse 1.000 doların söylentileri geçiyor.

İlgili Video

Dikkat çeken özellikleriyle U12+