reklamı kapat

POPÜLER

HTC akıllı telefon
HTC akıllı telefon

HTC’nin yeni akıllı telefon modeli ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarının yüzü pek fazla gülmeyen isimlerinden HTC, yeni bir akıllı telefon modeliyle gündemde. İşte modelden ilk bilgiler.

HTC, akıllı telefon pazarında artık öne çıkamıyor. Özellikle Xiaomi karşısında büyük bir yenilgi alan dev isim, telefon tarafında kar elde edemiyor. Ancak buna rağmen pazarı terk etmeyen firma, ortaya çıktığı kadarıyla yeni bir model daha geliştiriyor. Kısa süre önce Bluetooth SIG internet sitesinde 2Q72XXX kod adıyla görülen model, Snapdragon 435 işlemci kullanıyor. Bu işlemci ile orta seviyeye yerleşen akıllı telefon, firma için büyük önem arz ediyor. Çünkü HTC artık amiral gemisi seviyesinde mücadele edemiyor. Daha düşük ve uygun fiyatlı modellere yönelinmesi, gayet mantıklı görünüyor. Giriş ve orta seviye pazarı, artan fiyatlar nedeniyle gün geçtikçe daha büyük hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HTC akıllı telefon

HTC en son karşımıza Exodus 1 modelini çıkarmıştı

Hatırlamak adına HTC Exodus 1, blok zinciri altyapısı üzerine kuruluyor.Model bünyesinde “Android işletim sisteminden korunan / gizlenen” bir cüzdan bölümü taşıyor. Kişiler bu güvenli bölümde kripto para birimlerini, ihtiyaç duyulan diğer anahtarları veya gizli bilgilerini saklayabiliyor. Teknik olarak telefon 6 inç QHD+ bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan cihaz, 128 GB dahili depolamayla geliyor. Arkasında 16+16 megapiksel, önünde 8+8 megapiksel çiftli kameralar bulunan model, kutudan Android Oreo ile çıkıyor. Pili 3.500 mAh olan telefon, 4 çözünürlükte 60 kare video çekebiliyor.

İlgili Video

Dikkat çeken özellikleriyle firmanın önemli modellerinden U12+