reklamı kapat

POPÜLER

Chrome 71

Chrome 71 ile gelen kullanıcıları sevindirecek yeni özellik

İnternet devi Google, Chrome 70 sürümünü geçtiğimiz daha yeni kullanıma sunmuştu. Şimdiden Chrome 71 hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Google, popüler tarayıcı Chrome için çalışmaya devam ediyor. Yeni gelen bilgiler ise bir sonraki ana sürümü Chrome 71 için geliyor. Söylendiği kadarıyla yeni sürüm, kullanıcıları çok rahatsız eden açılır reklamlara sağlam bir darbe vuruyor. Yapılan resmi açıklamaya göre yeni sürüm, bünyesinde çok fazla açılır reklam bulunan sitelerin reklamlarını tamamen engelliyor. Reklam konusunda çok fazla suistimal olduğunu belirten Google, bünyesinde aşırı oranda açılır reklam yer alan sitelere durumu düzeltmek adına 30 gün süre veriyor. Bu süre içerisinde sorun çözülmezse belirlenen sitedeki tüm reklamların ortadan kaldırılacağı söyleniyor. Firma Chrome 71 ile yumruğunu masaya vurmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 70 neler gelmişti?

Hatırlarsınız yeni sürüm ilk olarak Chrome 69‘un tepki çeken özelliğini ortadan kaldırıyor. Yeni sürüme eklenen “Chrome girişine izin ver” seçeneği, örneğin Gmail hesabına giriş yapmanız halinde tarayıcının kendisine de yapılan gizli giriş işleminini sonlandırıyor. Yeni sürüm ayrıca HTTP sitelere karşı daha ciddi uyarılar kullanıyor. Son sürüm bunlara ek olarak artık sitelerin giriş için yeni MacBook Pro modellerinde yer alan Touch ID parmak izi sensörüne de erişim izni veriyor. Ekranda bir pencere çıktığı zaman güvenlik için “tam ekran” modunu otomatik şekilde kapatan tarayıcı, verimli AV1 video kodek altyapısını da beraberinde getiriyor.

İlgili Video

Samsung’un dört arka kameralı modeli Galaxy A9