reklamı kapat

POPÜLER

chrome google koronavirüs

Google Chrome 84 ile sunulacak faydalı yeni altyapı

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome için yolda olduğu aktarılan yeni bir özellik daha karşımızda. Bu özellik Chrome 84 ile kullanıma çıkıyor.

Google Chrome, en son yeni sekme yönetim altyapısı ile gündeme gelmişti. Şu an halen beta sürümde yer aldığı aktarılan özellik, kişilerin sekmeleri çok daha kolay şekilde organize etmesine imkan tanıyor. Aynı anda çok sayıda fazla sekme ile çalışmak zorunda olanları fazlasıyla memnun edecek özellik, Chrome’un yeniliklerinden sadece bir tanesi. 14 Temmuz tarihinde çıkacak Chrome 84 ile tarayıcı artık bazı sitelerde yer alan can sıkıcı / kandırmaya yönelik bildirimleri ve izinleri otomatik olarak sessize alacak. Bu sayede bir sayfaya girdiği zaman kişilerin karşısına çıkan birçok istenmeyen “yeni nesil açılır pencere” ortadan kaldırılmış olacak. Kullanıcılar için çok güzel olan bu özellik, sahte içerikler ile kişilerden izin almaya çalışan birçok sitenin önünü kesmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için önemli bir reklam adımı da yolda

Biliyorsunuz sitelerdeki bazı reklamlar teknik olarak doğru şekilde hazırlanmıyor. Bu yüzden de bazı reklamlar cihazlara çok fazla enerji harcatabiliyor ve aynı zamanda interneti olması gerekenden daha fazla kullanıyor. Google geçtiğimiz haftalarda bu reklamlara bir son verileceğini duyurdu. Ağustos ayının sonundan itibaren verilecek güncelleme ile popüler tarayıcı Chrome artık aşırı sistem / internet kullanan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede özellikle mobil kullanıcıları memnun edecek gibi görünen firma, reklam içeriklerini üretenleri de içeriklerini düzeltmek adına zorlamış olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu