reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Chrome için yeni profil altyapısı görücüye çıktı; işte detaylar

Google Chrome için geliştirmeler sürüyor. Bu sefer firma bir bilgisayarı birden fazla kişinin kullandığı durumlar için adım attı.

Google Chrome, artık kişilerin karşısına daha modern bir profil sayfası getiriyor. Chrome’a ilk defa profiller gelmiyor. Bir bilgisayarı paylaşan birden fazla kişi uzun zamandır Chrome’u kendilerine göre özelleştirebiliyor. Yeni güncelleme ise süreci daha modern ve renkli hale getiriyor. Artık birden fazla profil ayarlayan kişiler, tarayıcıyı her yeniden başlattıklarında aşağıda gördüğünüz profil seçim sayfası ile karşılaşacak ve burada renkler üzerinden özelleştirme sunulacak. Yeni altyapıda istenirse tarayıcı “misafir” modunda da kullanılabilecek. Misafir modunda diğer profillerin eklentileri, hesap girişleri ya da geçmişleri gibi özel verileri görülemeyecek. Yeni dönem aktarıldığı kadarıyla yakında herkes için aktif edilecek.

Google Chrome için kısa süre önce de güzel bir özellik kullanıma çıkmıştı

Tarayıcı kısa süre önce masaüstü sürümünde herkesin sekme gruplamasına izin veriyor. Bu altyapıda kullanıcılar açtıkları sekmelerin üzerine sağ tıklama yaparak istedikleri isim ve renk altında gruplama yapabiliyor. Bu altyapıda gruplanan sekmeler üzerine basıldığı zaman kapanıyor, tekrar basıldığı zaman ise açılabiliyor. Bu açılıp / kapanma altyapısı çok fazla sekme ile çalışma durumlarında ciddi bir kolaylık getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel olarak özellikle renkler üzerinden çok fazla sekme arasında kaybolmayı önleyen ve organizasyon getiren özellik, Android tarafında da kullanıma sunulmuş durumda. Özelliği kullanmak için hem masaüstü hem de mobilde son sürüme geçiş yapmanız yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu