reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung ve ortaya çıkan birçok kişiyi sevindirecek pil adımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni giriş seviyesi akıllı telefon modelinde sevindiren bir pil adımı atacak gibi görünüyor.

Güncel modellerin hemen hepsi biliyorsunuz sabit piller ile geliyor. Yani telefonların içerisindeki pil normal olarak değiştirilemiyor. İşte Samsung yeni giriş seviyesi telefonu ile bunu değiştirecek deniyor. Garip isimli Galaxy A01e ile firmanın değiştirilebilir pil altyapısını geri getireceği aktarılıyor. Yani kişiler telefonlarının arka kapağını açarak eskiden olduğu gibi pil değiştirebilecek gibi görünüyor. Bunu isteyen gerçekten birçok kullanıcı bulunuyor. Bu durum elbette su geçirmezliği ortadan kaldırıyor ancak giriş seviyesi cihazların hitap ettiği kitle, yedek pil ile daha uzun kullanım elde etmeyi çok daha fazla önemsiyor. Günümüzde halen uzun pil ömrü nedeniyle akıllı telefonu yanında eski tip cep telefonu taşıyanlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung şu sıralar Galaxy Note 20 serisi ile gündemden düşmüyor

Yüksek ihtimalle Exynos 992 ve Snapdragon 865 işlemciler ile yolda olan telefonlardan Galaxy Note 20 modeli 6,42 inç 2345×1084 piksel 404 PPI 60 Hz bir AMOLED ekranla geliyor. Galaxy Note 20 Plus modelinde ise 6,87 inç 3096×1444 piksel 497 PPI 120 Hz bir AMOLED yer alıyor. Kamera tarafında normal Note 20’nin arkasında 12 megapiksel ana + 64 megapiksel telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. Note 20 Plus’ın arkasında ise 108 megapiksel ana + 12 megapiksel telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı + lazer otomatik netleme sistemi bir araya geliyor. Telefoto kamerasının periskop temelli olduğu yani yüksek optik zoom getireceği biliniyor. Modellerde 25W hızlı şarj destekli 4.500 ve 4.000 mAh pile yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!