reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Plus

Samsung Galaxy Note 20 serisinin “yeni” işlemcisi netleşti

5 Ağustos tarihinde resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 serisinin belirli pazarlarda kullanılacak işlemcisi artık netleşti.

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisi bir kez daha gündemde. Biliyorsunuz yeni seride direkt olarak Ultra versiyon dikkat çekiyor. Çünkü kaynaklar Galaxy Note 20 için adeta bir “Lite” model benzetmesi yapıyor. Ancak buna rağmen iki telefon da aynı işlemciyi kullanılıyor. Bu işlemci de artık netleştiği üzere halen tanıtılması beklenen Snapdragon 865 Plus. Snapdragon 865 üzerine kurulacak yine 7 nm üretim sürecinden çıkan işlemci, devasa bir performans artışı getirmiyor ancak yine de performans çıtasını yükseltiyor. Bu işlemcinin 2020’nin ikinci yarısındaki birçok amiral gemisinde yer alacağı aktarılıyor. Telefonlar Türkiye gibi birçok pazarda ise Exynos 992 işlemci ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu arada telefonların Galaxy S20’lerde yaşanan kamera netleme sorunlarına sahip olmayacağı da aktarılıyor. Ancak Galaxy Note 20 ailesinde de Galaxy S20’lerde olduğu gibi WQHD+ çözünürlükte 120 Hz olmayacak deniyor. Yani 120 Hz için çözünürlüğün düşürülmesi gerekiyor. Bu da yine tepki çekecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 serisinden diğer detaylar şöyle

Pil tarafında Galaxy Note 20 modeli 4.300 mAh pille geliyor. Galaxy Note 20 Ultra ise 4.500 mAh pil taşıyor. Resmi 3C kayıtlarına göre telefonlarda 25W kablo üstünden hızlı şarj desteği sunuluyor. 25W bir kez daha söylemek gerekirse günümüz için çok düşük bir seviye. Artık birçok cihazda tam 65W hızlı şarj sistemleri bulunuyor. Hatta bazı telefonlarda 30W hızlı kablosuz şarj sistemleri yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!