reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 serisinin Türkiye işlemcisi belli oldu

Samsung’un yaz döneminde çıkacak Samsung Galaxy Note 20 ailesinde kullanacağı işlemci belli oldu. Bu işlemci Türkiye’de de kullanılacak.

Sağlam kaynaklara göre Samsung şu an Galaxy Note 20, Note 20 Plus ve Note 20 Ultra modelleri üzerinde çalışıyor. İşte bu aile, söylendiği kadarıyla birçok pazarda Snapdragon 865 işlemciden gücünü alacak. Bazı Snapdragon 865 Plus söylentileri de var ancak Meizu yöneticilerine göre bu yıl kesin olarak “Plus” takılı yeni bir 865 işlemci Covid-19 yüzünden gelmeyecek Bu açıdan Snapdragon 865 işlemcileri artık hemen hemen kesin olan Galaxy Note 20 ailesi, Türkiye gibi birçok pazarda ise gücünü yeni Exynos 992 işlemciden alacak. Bu işlemcinin uzun süredir geliştirildiği ve firmanın 6 nm üretim hattından çıkacağı aktarılıyor. Snapdragon 865’ten yüzde 1 ila 3 gibi küçük bir oranda daha hızlı olacağı aktarılan Exynos 992, buna göre Galaxy S20’lerde kullanılan Exynos 990 ile Snapdragon 865 arasındaki farkı ortadan kaldıracak izlenimi oluşturuyor. Bu da elbette yeni seri için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 ailesinde büyük değişiklikler beklenmiyor

Daha önce konuşan Ice Universe’e göre yeni amiral gemisi telefonlar teknik olarak Galaxy S20 ailesinden çok da farklı olmayacak. Bir kez daha üzerinden geçmek gerekirse firma, Galaxy S20’lerin donanımını daha biraz daha farklı bir tasarım ve S Pen kalem ile birleştirecek. Yine Ice Universe’e göre Galaxy Note 20 ailesinde 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran kullanacak. Bu çok ekranın Galaxy S20 ailesinden daha iyi olacağı aktarılırken, bazı başka kaynaklar ise modelin 120 Hz yenileme hızının QHD+ çözünürlükte sunacağını aktarıyor. Bunun artık mutlaka olması gerekiyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!