reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Air 2

48 MP kameralı DJI Mavic Air 2’nin Türkiye fiyatı belli oldu [Video]

DJI Mavic Air 2 drone’un Türkiye fiyatı resmiyet kazandı. Teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeyi başaran drone’un yurt dışındaki fiyatı 799 dolar iken, Türkiye’deki fiyatının 6.799 TL olduğu açıklandı.

Şu anda ön siparişle satın alınabilen DJI Mavic Air 2’nin combo paketinin fiyatı ise 8.449 TL. Sunduğu özelliklerle bizim de ilgimizi çeken drone, 48 megapiksel kamerayı bünyesinde barındırıyor. Saniye 60 kare 4K video kaydedebilen drone, OcuSync 2.0 teknolojisi sayesinde 10 kilometrelik bir menzil sunuyor.

DJI Mavic Air 2’de 8K hyperlapse ve HDR fotoğraf/video özellikleri de yer alıyor. Mavic Air 2’de sahne tanıma özelliği de bulunuyor. Sahne tanıma, çeşitli sahneler için farklı kamera parametrelerini optimize ediyor ve beş kategorinin akıllıca tanınmasını destekliyor: gün batımı, gökyüzü, çimen, kar ve ağaçlar.  Drone, DJI’ın en gelişmiş panorama modunu da sunuyor. Active Track 3.0 teknolojisine de destek veren drone, bu sayede belirlenen nesneleri takip edebiliyor. DJI Mavic Air 2  çevresini üç yönde algılıyor: ileri, geri ve aşağı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mavic Air 2, Aktif Pilot Asistan sistemiyle geliyor

Aktif Pilot Asistan Sistemi sayesinde drone objelerden kaçınıyor. Drone aynı zamanda yeni bir uzaktan kumandayla geliyor. Bu kumanda daha rahat bir tutuş için ergonomik bir tasarıma sahip. Kumandanın 240 dakikalık bir pil ömrüne sahip olduğunu da söyleyelim. DJI’dan gelen bilgilere göre Mavic Air 2, haziran ayının sonlarına doğru Türkiye’de piyasadaki yerini alacak. Drone’un ofisimize gelmesi durumunda detaylı inceleyeceğimizi de belirtelim. DJI’ın yeni drone modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

DJI’dan özellikleriyle fark yaratan yeni drone