reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 işlemcisi netleşti

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 için Galaxy S20 üstünden işlemciler netlik kazandı. Telefonlar bu konuda büyük bir sürpriz yapmayacak.

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2, Galaxy S20’lerin geliştiriciler telefonların donanımlarında daha iyi yararlansın diye yayımlanan kernel kodlarında ortaya çıktığı kadarıyla ortak olarak güçlerini Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Galaxy Note 20 ailesinin Snapdragon 865’li versiyonu sadece ABD’ye özel kalacak denirken, Galaxy Fold 2 ise Snapdragon 865 ile Avrupa pazarına da çıkış yapacak gibi görünüyor. Bu da kodlardan elde edilen güzel detaylar arasında yer alıyor. Bu arada hemen yukarıda Galaxy Note 20 “ailesi” dediğimizi fark etmişsinizdir. Çünkü kaynaklar halen karşımıza Galaxy Note 20, Note 20 Plus ve Note 20 Ultra modelleri çıkacak açıklamasını yapıyor. Biliyorsunuz Galaxy S20 ailesinde de üç farklı amiral gemisi yer alıyor. Burada Samsung’un Snapdragon 855’li bir Zodiac kod adlı cihazı da ortaya çıktı. Ancak bunun ne olduğu henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 merak uyandırıyor. Peki Galaxy Fold 2 için başka neler biliyoruz?

Gelen bilgilere göre Galaxy Fold 2‘yi ise ikinci çeyrek içerisinde görücüye çıkartacak. Yüksek ihtimalle haziran ayından hemen önce karşımıza çıkarılacak telefon, genel olarak beklenenden biraz daha erken geliyor. Sağlam bir kaynağa göre modelde 8 inç bir esnek AMOLED ekran yer alıyor ve bu ekranın üstünde “ultra thin glass” yani çok ince esnek cam kullanılıyor. Bu sayede ilk sürümün sorunlarını yaşamayacak katlanabilir telefon, kamera tarafında ise 108 megapiksel ana kamera ile yolda deniyor. Yerleşik S-Pen ile geleceği dikkat çeken Galaxy Fold 2, merak edilen cihazlar arasında.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!