reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Ford Bronco
Yeni Ford Bronco

1,5 litrelik motor da listede; yeni Ford Bronco teknik özellikleri sızdı!

Fotoğraflarının ardından şimdi de motor seçenekleri ve rakamsal verileri sızdırılan yeni Ford Bronco için artık son düzlüğe yaklaştık.

Geçtiğimiz haftanın “sızıntı güzeli” konumunda olan yeni Ford Bronco, bu performansından hiçbir şey kaybetmeden bu hafta da gündemde. Kademeli olarak karşımıza çıkan fotoğraflarının ardından dış tasarımıyla ilgili neredeyse tüm bilgileri aldığımız model, şimdi de uzun süredir merak edilen teknik özelliklerinin sızıntılarıyla karşımızda. Juggernaut Performance tarafından servis edilen detaylarda kaputun altındaki motor seçeneklerinin araca olan ilgiyi doğrudan artıracak parçalar üzerine şekillendiğini görüyoruz. Wrangler üzerinden beklediğimiz gibi kompakt parçalar üzerinden oluşan seçenekler arasında 1,5 ve 2.0 litrelik üniteler karşımıza çıkıyor. Şanzıman ayağında ise 8 kademeli otomatik ünitenin entegrasyonu söz konusu.

Yeni Ford Bronco

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Ford Bronco için ortaya çıkan motor verileri

Ford Escape ile benzer parçalar üzerine şekillendiğini gördüğümüz Bronco Sport için karşımıza çıkan motor seçeneklerinde üç silindir olması sürül deneyimi kadar ekonomiyi de ilgilendiriyor. Sızıntılar doğrultusunda giriş seviyesinde yer aldığını gördüğümüz 1,5 litrelik motorun 182 PS güç ve 240 Nm tork ile araca entegrasyonu söz konusu. 2.0 litrelik dört silindirle birlikte ise bu rakamların 253 PS ve 372 Nm tork dolaylarına kadar esnediğini görmek mümkün. Standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyla geleceği de söylenen yeni Bronco ile ilgili artık düğümün çözülmesini bekliyoruz.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın