reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

5G destekli ilk iPhone modeli hakkında son gelişmeler

iPhone 11 ailesinin tanıtılmasını ardından iPhone 12 ailesi için geri sayım başladı. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni iPhone modelleriyle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Güvenilir kaynaklardan Bloomberg, Apple’ın tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını olmasına rağmen bu yıl 5G destekli bir iPhone modelini satışa sunacağını belirtiyor. Çin’deki tedarikçilerin bileşen üretiminde sorun yaşamasına rağmen Apple’ın konunun üzerine tedarikçiler görüşmeler yaptığı ifade ediliyor. Çin’de tedarik ile ilgili sorun yaşanırken, Malezya’da da tedarik zincirinin kapandığı konuşuluyor. Böyle bir durumun Apple’ın üretmeyi planladığı 2020 iPhone modellerinin tamamını oluşturmak için ihtiyaç duyduğu parçalara sahip olamayacağı anlamına geliyor. Murata Manufacturing Co., Renesas Electronics Corp. ve Ibiden Co. gibi Apple’a yonga ve devre kartları sağlayan şirketlerin koronavirüs sebebiyle etkilendiği söyleniyor.

Wedbush Securities’in baş teknoloji stratejisti Brad Gastwirth, “Çin tekrar devreye girse bile, Covid-19’un tedarik odaklı diğer coğrafyaları etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyoruz. Çin gelişirken, tedarik zinciri elektronik endüstrisi henüz önemli aksaklıklar görebilir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone modeli üzerinde çalışan Apple, Magic Keyboard ile de tedarik sorunu yaşayacağa benziyor

Apple’ın tedarik sorunu yaşayacağı ilk ürün ise Magic Keyboard. Kısa bir süre önce tanıtılan klavyenin tanıtılsa bile mayıs ayına kadar sevkiyatının yapılamayacağı belirtiliyor. 11 inçlik iPad Pro ile uyumlu klavyenin fiyatı 2.299 TL, 12,9 inçlik iPad Pro ile uyumlu klavyenin fiyatı ise 2.699 TL.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefon modellerinden