reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Motorin ve benzin fiyatlarına indirim geliyor

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre gelen zamların ardından sürücüleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Buna göre benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir indirim yapılıyor

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları özellikle son 2 aydır oldukça değişken. Yaşanan kur değişimlerinin yanında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını da bu durumda etkili oldu. Üst üste gelen indirimlerin arından piyasalar normale dönmeye başladı. Talep ve üretim arttı. Hal böyle olunca zamlar kaçınılmaz oldu. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bolca artış haberi duyurmuştuk. Ancak bu sefer gelen haberler mutlu ediyor. Son bilgilere göre 30 Haziran’dan itibaren geçerli yeni bir indirim yolda. Buna göre, benzin litre fiyatlarında ortalama 12 kuruş motorin fiyatlarında ise 17 kuruş indirim geliyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) ise konu ile ilgili önümüzdeki saatlerde bir açıklama yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirimli benzin ve motorin fiyatları ne kadar olacak?

Yapılan indirimlerin ardından Ankara’da ortalama 6,35 liradan satılan benzin litre fiyatı 6,23 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,29 liradan 6,17 liraya, İzmir’de 6,35 liradan 6,23 liraya inmiş olacak. Motorin cephesinde ise Ankara’da ortalama 5,93 liradan litre fiyatı 5,76 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,88 liradan 5,71 liraya, İzmir’de 5,95 liradan 5,78 liraya inmiş olacak, Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!