reklamı kapat

POPÜLER

yeni KIA Rio

Tarih verildi; yeni KIA Rio için Türkiye beklentisi

B segmentinin sevilen modeli KIA Rio, dördüncü neslinin makyajlanan yeni versiyonuyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Güney Koreli otomotiv devi KIA, B segmentinde ikonik hale gelen modeli Rio’nun makyajlı yeni versiyonunu tanıttı. Kapsamlı bir makyaj operasyonu geçiren Rio’da tasarım, mekanik ve donanım anlamında değişiklikler bulunuyor.Birçok sürücü için KIA markasına giriş modeli olarak konumlanan Rio, pratiklik, kalite ve teknoloji olmak üzere temel özelliklerini korumaya devam ediyor. Yeni Rio, bu özelliklerini şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil yeni ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleriyle de zenginleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni KIA Rio için sayılı günler kaldı

Makyajlanan Yeni Rio, temmuz ayında Avrupa’yla birlikte Türkiye yollarında da olacak. 2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini açıklayan ve daha sonra Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirleyen KIA, elektrikli araç pazarında etkin rol alacağını ve 2021 yılı itibarıyla her modeli için elektrikli (hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit, tam elektrikli) bir alternatif sunacağını duyurmuştu. Bu oldukça önemli ve iddialı bir hedef. Diğer otomobil üreticilerinin elektrikli araçlara yaptığı yatırımlar karşısında uzun süredir çalışan marka, bu konuda meyveleri de yakın zamanda toplayacaktır.

İlgili video

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!