reklamı kapat

POPÜLER

KIA RIO artık çok daha yakışıklı

RIO ismini geçtiğimiz gün sona eren ve Brezilya’nın RIO< kentindeki Olimpiyatlardan şu sıralar sık sık duymuş olabilirsiniz. Hafızamızı biraz zorladığımızda ise aklımıza KIA'nın RIO modeli geliyor. Binek araç segmentinin en çok tercih edilen modellerinden olan RIO önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Paris Otomobil Fuarı‘nda yeni haliyle boy gösterecek.

Yeni tasarımı ile çok daha dikkat çekici olan RIO düşük tüketim artısının yanına artık çok daha çekici tasarımı da ekleyerek kullanıcılar için daha cazip bir seçenek olacak gibi gözüküyor. Tasarımı dışında yeni RIO’da dikkat çeken unsurlar teknik verilerde yatıyor. Alınan bilgiler aracın aks mesafesinin artacağı ve kaput bölümünün daha uzun olacağı yönünde. Aks mesafesindeki bu artış gerek iç tarafta daha ferah bir ortam gerekse bagaj hacminde iyileştirmeler olacağı konusunda bize küçük ipuçları veriyor.

Güney Koreli şirket geçtiğimiz yıl 473.000‘den fazla RIO üretimini gerçekleştirdi. Bu rakam RIO’nun KIA için ne derece önemli bir ürün olduğunun göstergesi. Eylül ayında Paris’te tanıtılacak olan yeni RIO’nun yıl sonuna doğru üretimine başlanacağı gelen bilgiler arasında. RIO’nun performans modeli olan GT ise 2018’de kullanıcılara sunulacak.