reklamı kapat

POPÜLER

Bursa’da üretilecek yeni nesil Dacia Duster tanıtıldı

Sabah saatlerinde tasarımı sızdırılan, direkt olarak Bursa’da üretilecek olmasıyla önem arz eden yeni nesil Dacia Duster tanıtıldı.

Türkiye’nin çok yakında tanıdığı, birçok şirketin ve şantiyenin olmazsa olmazlarından olmayı sürdüren Dacia Duster için yenilenme zamanı geldi. Resmi olarak görücüye çıkarılan 2024 Dacia Duster, daha modern, kaslı ve dikkat çekici bir tasarıma sahip. Şirketin yeni tasarımı dilini güzel şekilde kullandığı model, artık genel kitleye daha fazla hitap eder bir yapıda ve iyileştirilen aydınlatma takımlarıyla hem önden hem de arkadan eskiye oranla çok daha ilgi çekici görünüyor. Bütçesi kısıtlı arazi tutkunlarının radarına şimdiden girmeyi başaran model için Essential, Expression, Extreme ve Journey donanım seviyeleri hazırlanıyor. Üretimi yukarıda da dediğimiz gibi Bursa’da yapılacak “CMF-B platform” temelli yeni Duster, aktarıldığı kadarıyla 90 beygirlik LPG’li Eco-G motorun yanı sıra 130 beygir gücünde 48V hafif-hibrit ve 140 beygirlik hibrit motor seçeneklerine sahip olacak. Renault tarafından gelen motor, gücü seçilen versiyona göre ön ya da dört tekere birden altı ileri manuel şanzımanla gönderecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Duster ile beraber dizel kullanımını geride bırakan Dacia, aracın standart versiyondan 8 mm daha yüksek bir 4×4 versiyonu da tüketicilere sunacak. Özel sürüş kontrol sistemlerine sahip olacak bu seçenek, farklı yol şartlarına uygun çok sayıda özelleştirilmiş mod taşıyacak.

Odak noktasına uygun bir kokpit alanına sahip olan ve iki farkı ekranı bir araya getiren araç, günümüz için biraz ufak kalan merkezi multimedya ekranın yanında bir yerleşik telefon tutacağı konumlandırıyor.

Benzin + LPG’yi bir araya getiren versiyonuyla tam depoda 1.300 km’yi görebileceği açıklanan aracın, Avrupa’da 20 bin euro altında bir başlangıç fiyatına sahip olacağı aktarılıyor, elbette şimdilik Türkiye fiyatı bilinmiyor.

Yeni Dacia Duster yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER