reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Akaryakıt fiyatları değişti; benzine indirim, motorine zam geldi!

EPGIS‘in yaptığı açıklamalara göre akaryakıt pompa fiyatlarında değişikliğe gidildi. Benzine indirim, motorine zam geldi.

Koronavirüsün yarattığı olumsuz tablonun, petrol endüstrisini de vurduğu son günlerde oldukça aşina olduğumuz bir konu. Akıllarda kalan en büyük petrol krizi yüzünden brent petrol fiyatları güncel olarak 27.5 dolar seviyelerinde seyrediyor. Ancak şu an piyasalarda oluşan dengesiz durum sebebi ile fiyatlar kimi zaman artış veya düşüş gösterebiliyor. Bununla beraber, Türkiye’de akaryakıt fiyatları Akdeniz piyasasındaki işlenmiş petrol ürünlerininin ortalama fiyatlarından da etkileniyor. Ülkemizde de bu durumdan dolayı yeni bir zam yaşandı. EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalara göre “Akaryakıt Fiyatlarında Değişiklik: 31/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 6 KRŞ/LT’de ZAM, Benzinde 8 KRŞ/LT’de İNDİRİM Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde gerçekleşmiştir.” denildi. Yeni benzin zamları bu günden  itibaren geçerli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akaryakıt fiyatları neydi, ne oldu?

Yeni değişikler ile birlikte pompa fiyatlarında da sürücülerin hissedeceği değişimler değişimler oldu. Buna göre, Ankara’da ve İzmir’de ortalama 5,30 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,22 liraya düştü. Aynı şekilde Benzinin litresi İstanbul’da 5,21 liradan 5,13 liraya düştü. Diğer bir taraftan, Ankara’da ortalama 5,40 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,46 lira olarak zamlandı. Motorinin litresi İstanbul’da 5,30 liradan 5,36 liraya, İzmir’de ise 5,42 liradan 5,48 liraya çıktı. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler