reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Chrome iOS sürümü için test edilen yeni güvenlik özelliği

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de popüler olan Chrome için yeni bir haber var. Uygulamanın iOS sürümüne güzel bir yenilik geliyor.

Chrome iOS sürümünün son betasında görüldüğü üzere uygulamaya yakında gizli sekmeleri FaceID ya da TouchID ile kilitleme desteği geliyor. iPhone ve iPad için test edilen bu özellik, sekme güvenliğine büyük önem verenler için oldukça güzel görünüyor. Bu özellik ile gizli olarak açtığınız bir sekme ancak yüzünüz veya parmak iziniz ile açılıyor. Bu güvenlik özelliğinin ne zaman herkese geleceği bilinmiyor. Google servislerinde FaceID ya da TouchID kullanımına ağırlık veriyor ve bu da Apple kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Ancak tüm bu yeniliklere rağmen mobilde Safari tarayıcı dışında başka bir tarayıcı kullanmayanlar da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için kısa süre önce Android tarafında da bir yenilik geldi

Android için Chrome‘da artık herkes için ızgara temelli sekme arayüzü ve sekme gruplama kullanıma açılmış durumda. Daha önce herkese açılmayan bu sekme yenilikleri, popüler tarayıcıyı kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor. Burada özellikle sekme gruplama çok faydalı duruyor. Gruplanan sekmeler arasında geçmeyi de alta yerleştirdiği menü ile efektif olarak sunan Google, Chrome’u gelen bildirimler ışığında her alanda geliştirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu