reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Watch Series 6

Apple Watch satışları rakiplerine gözdağı veriyor

Above Avalon‘daki güvenilir analist Neil Cybart, Apple Watch ile ilgili bir analiz paylaştı. Analistin paylaştığı bilgiye göre 100 milyondan fazla kullanıcı Apple imzalı akıllı saati kullanıyor.

Advertisement

Apple Watch Series 6, Watch SE ve Apple Fitness+’ın piyasaya sürülmesinin arından satışlarının daha da arttığı belirtiliyor. Paylaşılan rakamlara bakıldığında satışların her yıl daha da arttığı söyleniyor. Şirketin geçtiğimiz yıl 30 milyon Apple Watch satışı gerçekleştirdiği dile getiriliyor. Bu rakamın 2015, 2016 ve 2017 yılındaki satışlardan daha yukarıda olduğu belirtiliyor. Analize göre iPhone kullanıcılarının yüzde 10’unun bir Apple Watch’a sahip olduğunu gösteriyor. Araştırma Apple Watch’un şu anda Apple’ın iPhone, iPad ve Mac’ten sonra dördüncü en büyük ürünü olduğunu söylüyor. Akıllı saatin 2022 yılında Mac satışlarını geçebileceği konuşuluyor.

Yeni Apple Watch ile ilgili çalışmalar sürüyor

Sağlık konusundaki yeniliklerle çok daha iddialı hale gelmesi beklenen modelde microLED ekranın yer alacağı dile getiriliyor. Daha hızlı bir işlemciye de sahip olmasını beklediğimiz saatte uygulamaların çok daha hızlı açılacağını söyleyebiliriz. Saatte pil ömrünün de iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Yeni modelin bu yılın sonunda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın dikkat çeken eski modellerinden