reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome için önemli güvenlik gelişmesi

Google Chrome kullanıcıları için önemli bir haber çıktı. Firma gizli mod konusunda gerçekten güzel bir adım atıyor. İşte detaylar;

Google Chrome içerisinde Incognito modu adı verilen bir gizli sekme özelliği bulunuyor. Ancak bu modu uzun süredir suistimal eden bazı internet siteleri bulunuyor. Bu siteler kişilerin Incognito modu kullandığını algılıyor ve kişileri engelliyor. Birçok internet sitesi bu modun kullanılmasını istemiyor çünkü siteler ziyaretçilerinin kişisel verileri takip etmek istiyor. Çünkü sitelerdeki reklamlar bu tarz kişisel veriler üzerine kuruluyor ve bunların kaybedilmesi istenmiyor. İşte Google’ın bu süreci kapatacağı söyleniyor. Yeni dönemde sitelerin Incognito modunu kullandığınızı anlayıp engelleme yapamayacağı belirtiliyor. Bu da elbette kişiler için çok güzel görünüyor. Gerçekten takipsiz internet deneyiminin bu şekilde engellenmemesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için koyu arayüz mod desteği yolda

Tarayıcı biliyorsunuz uzun süredir hem Windows hem de Mac tarafında işletim sisteminin yerleşik koyu arayüz moduna destek verecek haberleriyle gündeme geliyor. İşte bu özellik çok yakında herkes için aktif ediliyor. Chrome 74’ün “canary” sürümünde bu özellik aktif olarak sunuluyor. Bu mod sayesinde Windows ve Mac işletim sistemlerinin yerleşik koyu arayüz modu açıldığı zaman Chrome da koyu hale geliyor. Kullanıcılar için gayet güzel görünen bu özellik, düşük ışıkta bilgisayar kullanma deneyimini çok daha iyi hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Tarayıcı üzerinde oyun keyfi sunan deneysel sistem