reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome
Google Chrome
Google Chrome

Google Chrome için ortaya çıkan önemli yenilikler

Google Chrome için önemli yenilikler ortaya çıktı. Sürekli olarak geliştirilen tarayıcı, her geçen gün daha gelişmiş hale geliyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, en son Canary sürümde görülen bir özellikle gündemde. Yakında herkes için kullanıma çıkacak bu özellik, kişilerin sekmelerin üzerine fare getirerek ön izleme yapmasına imkan tanıyor. Fareyi sekmenin üzerine götürdüğünüz zaman açık sayfanın ön izlemesi çıkıyor ve böylece hızlıca sayfanın içeriği görülebiliyor. Microsoft Edge’de de olduğu belirtilen bu özellik, aynı anda çok fazla sekme kullananlar için gayet güzel görünüyor. Buna ek olarak Google Chrome için 12 yeni tema da kullanıma sunulmuş durumda. Farklı renkleri bir araya getiren bu temalar, direkt olarak tarayıcı içerisinden aktif edilebiliyor. Burada özellikle “Just Black” adı verilen tamamen koyu tema öne çıkıyor.

Google Chrome
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için önemli bir güvenlik gelişmesi de var

Hatırlamak adına tarayıcı içerisinde Incognito modu adı verilen bir gizli sekme özelliği bulunuyor. Ancak bu modu uzun süredir suistimal eden bazı internet siteleri bulunuyor. Bu siteler kişilerin Incognito modu kullandığını algılıyor ve kişileri engelliyor. Birçok internet sitesi bu modun kullanılmasını istemiyor çünkü siteler ziyaretçilerinin kişisel verileri takip etmek istiyor. Çünkü sitelerdeki reklamlar bu tarz kişisel veriler üzerine kuruluyor ve bunların kaybedilmesi istenmiyor. İşte Google’ın bu süreci kapatacağı söyleniyor. Yeni dönemde sitelerin Incognito modunu kullandığınızı anlayıp engelleme yapamayacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S10+ ve Galaxy S10 incelemesi