reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome 86 kullanıma çıktı; işte gelen önemli yenilikler

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome için yeni sürüm kullanıma çıkmış durumda. İşte Chrome 86 hakkında bilinmesi gerekenler;

Google Chrome, en son mobil taraftaki güncelleme ile gündemdeyi. Popüler tarayıcı iOS ve Android için çıkan özellikle kişilerin güvenli parola seçmesine ve mevcut parolalarını kontrol etmesine yardımcı olmaya başlamıştı. Daha önce de söylediğimiz gibi zaman zaman büyük sitelerin veri tabanları sızdırılıyor ve buradan yüzbinlerce parola açığa çıkıyor. Daha sonra bu parolalar hacker’lar tarafından toplanıyor ve başka servislere giriş yapmak adına kullanılabiliyor. Bir kere internete sızdırılan parolayı kesinlikle hiçbir başka serviste kullanmamak gerekiyor. Chrome’un yeni özelliği bu sızdırılmış parolaları almanızı ya da kullanmanızı önlüyor. Bu harika gözüken özellik ayrıca Windows ve Mac için çıkan Chrome 86’ya da entegre. Aktarıldığı kadarıyla Chrome’un iOS ve Android sürümüne eklenen bir parola eğer daha önce internete sızdırıldıysa bu masaüstü Chrome 86 üzerinde de görülebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 86 ile daha da iyi hale geldi

Yeni sürüm aynı zamanda Native File System API üzerinden internet sitelerinin dosya sistemine direk erişim sağlayabilmesine de imkan tanıyor. Bu özellik biraz korkutucu görünüyor ancak kişilerin servislere dosya aktarımını kolaylaştırıyor deniyor. Burada sitelerin sadece seçilen dosyayı görebildiği, diğer sistem dosyalarına erişim sağlayamadığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu