reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Android için Chrome tarayıcıya gelen faydalı sekme yenilikleri

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de popüler olan Chrome için yeni bir haber var. Android için Chrome’a sekme yenilikleri geldi.

Android için Chrome tarayıcıda artık herkese ızgara temelli sekme arayüzü ve sekme gruplama kullanıma açılmış durumda. Daha önce herkese açılmayan bu sekme yenilikleri, popüler tarayıcıyı kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor. Burada özellikle sekme gruplama çok faydalı duruyor. Gruplanan sekmeler arasında geçmeyi de alta yerleştirdiği menü ile efektif olarak sunan Google, Chrome’u gelen bildirimler ışığında her alanda geliştirmeye devam ediyor. Yeni arayüzü 9to5Google‘ın paylaştığı aşağıdaki ekran görüntüleri açık şekilde gözler önüne seriyor.

Google Chrome 88 ile faydalı bir parola özelliği gelmişti

Biliyorsunuz zaman zaman büyük sitelerin veri tabanları sızdırılıyor ve burada yüzbinlerce parola açığa çıkıyor. İşte bu parolalar hacker’lar tarafından toplanıyor ve başka servislere giriş yapmak adına kullanılabiliyor. Bir kere internete sızdırılan parolayı kesinlikle hiçbir başka serviste kullanmamak gerekiyor. İşte Chrome 88 ile gelen yeni imkan, bu konuda kişilere yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kurulan yeni sistem ile kişiler Chrome’a kayıtladıkları parolalar daha önce sızdırıldıysa uyarılıyor. Kişilerin bu parolaları değiştirmesi öneriliyor ve bu işlem otomatik şekilde toplu olarak yapılıyor. Sürecin nasıl işlediği ise net olarak aşağıdaki GIF animasyonda gösteriliyor. Bu özelliğin yakında mobil dahil olmak üzere herkes için geleceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu