reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin

Elon Musk kripto para bitcoin hakkında açıklama yaptı

Popüler kripto para birimi bitcoin, bu sefer yine Elon Musk odaklı bir haberle karşımızda. Bu sefer Musk bir açıklama yaptı.

Bitcoin biliyorsunuz son dönemde inişli çıkışlı bir çizgi izliyor. Para geçtiğimiz aylarda tam 42 bin doları geçmişti. Daha sonra ise üç farklı çakılma yaşanmış, kripto para en son 31 bin dolara gerilemişti. Kısa süre önce ise Elon Musk sayesinde değer 36 bin dolara kadar çıkmıştı. Peki Elon Musk tam olarak ne yapmıştı? 44 milyon takipçisi bulunan ünlü isim, Twitter profiline sadece “bitcoin” yazmıştı. Twitter CEO’sunun da devam desteklediği kripto para birimi, bu basit hamle sonrasında yüzde 15’in üzerinde değer kazanmıştı. Bu herkesin gündeminde olan ve şu an değeri 34 bin dolarda gezen para hakkında bu sefer Musk, “Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde..” cümlelerini kurdu. Elon Musk ayrıca diğer alt coin’ler hakkında pek bilgisi olmadığını ve “Bitcoin’in iyi ve değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin