reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

bitcoin kripto para

Elon Musk açıklaması sonrasında bitcoin bir kez daha rekor tazeledi

Popüler kripto para birimi bitcoin için Elon Musk tarafından yapılan açıklama, yeni bir rekora aracılık etti. Kripto para uçuşa devam ediyor.

Advertisement

Bitcoin, daha önce de aktardığımız üzere Tesla’nın gerçekten çok büyük alımı (1,5 milyar dolar) ve ardından gelen Twitter CEO’su ile Jay-Z tarafından kurulan fon sayesinde oluşan ivmeyle beraber geçtiğimiz günlerde 52 bin doları geçmişti. Para birimini dün ise gündeme getiren Elon Musk tarafından yapılan açıklama oldu. İşte bu açıklamanın üzerine bir rekor daha geldi ve para birimi 56 bin doları geçti. Şu an 55 bin 800 dolar bandında geçen kripto para, düşükten satın alanları çok ama çok memnun ediyor. Peki Elon Musk dün ne demişti? Ünlü isim “bitcoin’e sahip olmanın nakit para bulundurmaktan biraz daha iyi olduğunu ve bu küçük farkın sanal parayı elde tutmak için yeterli bir sebep olduğunu” aktardı. EuroNews’te yer alan habere göre “Nakit paranın negatif bir getirisi olduğunda, sadece aptal olan biri başka yere bakmaz” diyen Musk, ayrıca “Bitcoin neredeyse kağıt para gibi. Ama buradaki anahtar kelime neredeyse” açıklamasını da yaptı.

Musk daha önce de “Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde” cümlelerini kurmuştu. Elon Musk ayrıca diğer altcoin’ler hakkında pek bilgisi olmadığını ve “Bitcoin’in iyi ve değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin