reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımda Türkiye en üst sırada

Tesla hamlesiyle çok ciddi yükselişe geçen popüler kripto para birimi bitcoin ve fazlası, Türkiye’de çok popüler olmuş durumda.

Sputnik’te yer alan habere göre Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından yapılan araştırma, dünyanın en büyük 74 ekonomisi içerisinde nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşlarını ortaya çıkardı. Türkiye, yüzde 16 ile dünyada 4’ncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı. Özellikle gençlerin bitcoin gibi kripto para birimlerine ilgi gösterdiği aktaran Dünya Ekonomik Forumu, Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ülkeleri üzerinden yapılan araştırmada ise Nijerya’nın yüzde 33 kripto para kullanımıyla ilk sırada yer aldığını açıkladı. Aynı araştırmaya göre Orta Avrupa ve Britanya ülkelerinin pek fazla rağbet göstermediği kripto paralara Türkiye’den sonra en çok ilgi gösteren Avrupa ülkeleri yüzde 11 ile İsviçre ve Yunanistan oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin son dönemde yine yükselişte

Bitcoin, Elon Musk tarafından yapılan açıklama sonrasında geçtiğimiz gün 56 bin doları geçmişti. Peki Elon Musk tam olarak ne demişti? Ünlü isim “bitcoin’e sahip olmanın nakit para bulundurmaktan biraz daha iyi olduğunu ve bu küçük farkın sanal parayı elde tutmak için yeterli bir sebep olduğunu” aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EuroNews’te yer alan habere göre “Nakit paranın negatif bir getirisi olduğunda, sadece aptal olan biri başka yere bakmaz” diyen Musk, ayrıca “Bitcoin neredeyse kağıt para gibi. Ama buradaki anahtar kelime neredeyse” açıklamasını da yaptı.

Musk daha önce de “Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde” cümlelerini kurmuştu. Elon Musk ayrıca diğer altcoin’ler hakkında pek bilgisi olmadığını ve “Bitcoin’in iyi ve değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin