reklamı kapat

POPÜLER

kripto para bitcoin amazon

Bitcoin için yeni rekor geldi; 50 bin dolar artık çok yakın

Tesla hamlesiyle çok ciddi yükselişe geçen popüler kripto para birimi bitcoin için yeni bir rekor geldi. İşte ulaşılan son nokta;

Tesla kısa süre önce 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldı ve bu sayede para birimi kısa süre içerisinde 44 bin dolardan 48 bin dolara kadar çıktı. Şimdi ise yeni rekor geldi ve 1 bitcoin Twitter CEO’su ile şarkıcı Jay-Z tarafından kurulan fon sayesinde oluşan ivmeyle beraber 49 bin doları geride bıraktı. Şu an 1 bitcoin’in TL karşılığı tam 344 bin TL seviyesinde yer alıyor ve bu da kesinlikle nefes kesiyor. Para biriminin günü 50 bin dolar ile kapatması bekleniyor. Bu arada kısa süre önce para birimi için önemli bir gelişme de olmuştu. Yapılan açıklamaya göre Mastercard, 2021’in sonlarında kripto para birimlerini desteklemeye başlayacak. Burada bitcoin dışındaki kripto paralara da aktif olarak destek verilecek. Ancak burada doğal olarak tüm kripto para birimleri sürece dahil edilmeyecek. Çünkü şu an sadece eğlence olsun diye açılmış paralar da yer alıyor ve bunları büyük kurumlar ciddiye almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin