reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

Bitcoin için beklenen rekor kısa bir süre için de olsa kırıldı

Tesla hamlesiyle çok ciddi yükselişe geçen popüler kripto para birimi bitcoin için beklenen rekor geldi. Ancak para bunu koruyamadı.

1 bitcoin Tesla’nın alımı ver ardından gelen Twitter CEO’su ile şarkıcı Jay-Z tarafından kurulan fon sayesinde oluşan ivmeyle beraber dün 49 bin doları geride bırakmıştı. Kısa süre önce ise para biriminin değeri 50 bin doları geçti. Burada hatta 50.341 dolar seviye kadar bir anlık sıçrama oldu. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi para birimi burada kalamadı. Şu an bitcoin’in değeri sürekli olarak değişmekle beraber 49.700 dolar seviyesinde geziyor ve 1 bitcoin’in TL karşılığı tam 344 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu yukarıda doğru ivmenin arkasında Tesla’nın dışında başka bir neden de yer alıyor. Mastercard, 2021’in sonlarında kripto para birimlerini desteklemeye başlayacak. Burada bitcoin dışındaki kripto paralara da aktif olarak destek verilecek. Ancak burada doğal olarak tüm kripto para birimleri sürece dahil edilmeyecek. Çünkü hep söylediğimiz gibi şu an sadece eğlence olsun diye açılmış paralar da yer alıyor ve bunları büyük kurumlar ciddiye almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin