reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Bir kez daha rekor tazeleyen bitcoin, haftaya kayıpla başladı

Popüler kripto para birimi bitcoin gündeme gelmeye devam ediyor. Bir kez daha rekor tazeleyen kripto para, haftaya kayıpla başladı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta Tesla’nın yaptığı ortaya çıkan çok büyük alımı (1,5 milyar dolar) ve ardından gelen Twitter CEO’su ile Jay-Z tarafından kurulan fon sayesinde oluşan ivmeyle beraber 52 bin doları geçmişti. Para birimi daha sonra Elon Musk’ın açıklamaları üzerine bir rekor daha kırmış ve 56 bin doları geçmişti. İşte bu rekor Twitter’dan bitcoin özelinde paylaşımlar yapmayı sürdüren Musk sayesinde önce bir kez daha kırıldı ve 58 bin 330 dolarlık yeni üst seviye elde edildi. Ancak para birimi bu seviyeyi koruyamadı. Haftaya yüzde 1’i geçen kayıpla başlayan bitcoin’in değeri şu an 56 bin 100 dolar bandında geziyor. Peki hatırlamak adına Elon Musk geçen gün ne demişti? Ünlü isim “bitcoin’e sahip olmanın nakit para bulundurmaktan biraz daha iyi olduğunu ve bu küçük farkın sanal parayı elde tutmak için yeterli bir sebep olduğunu” aktardı. EuroNews’te yer alan habere göre “Nakit paranın negatif bir getirisi olduğunda, sadece aptal olan biri başka yere bakmaz” diyen Musk, ayrıca “Bitcoin neredeyse kağıt para gibi. Ama buradaki anahtar kelime neredeyse” açıklamasını da yaptı.

Musk daha önce de “Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde” cümlelerini kurmuştu. Elon Musk ayrıca diğer altcoin’ler hakkında pek bilgisi olmadığını ve “Bitcoin’in iyi ve değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin