reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para

Kripto para bitcoin bugün tarihi bir rekor daha kırdı

Popüler kripto para birimi bitcoin bugün şimdiye kadarki en yüksek seviyeyi gördü. Ciddi iniş çıkışlardan sonra ibre yeniden yükselişte.

Bitcoin, son 24 saat içerisinde gördüğü yüzde 5’lik, son bir haftada ise gördüğü yüzde 26’lık değerlenme ile bugün tam 60 bin doları geride bıraktı. 60 bin dolarlık değerlenme ile tarihi bir rekor tazeleyen popüler para birimi, haberi yazdığımız an itibarıyla 59 bin 800 dolar seviyelerinde geziyor. Güncel değerlenme ve kur üzerinden 1 bitcoin şu an 440 bin TL‘den fazla para ediyor ve bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Bitcoin’in en uzak ancak yakın takipçisi Ethereum ise şu an 1.888 dolar seviyelerinde geziyor. Bitcoin’deki bu artışın ne kadar süreceği bilinmiyor. Ancak son dönemde ibre genellikle yukarıya bakıyor.

Güncelleme: 14 Mart 12:30 itibarıyla değer 61 bin doları geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor

Geçtiğimiz günlerde ekonomi reform paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dijital / kripto paralar hakkında da şunu söylemişti:

“Dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımları atıyoruz.”

Hatırlarsınız ekonomi konusunda Türkiye’nin önemli isimlerinden Özgür Demirtaş da geçtiğimiz ay “Türkiye’de yasal düzenleme çok yakın ve vergilendirme için 2020 yılında bir kârınız varsa şimdiden köşeye ödeyecek kadar para ayırın” demişti. Ekonomi reform paketi ile dijital / kripto paralar için gelecek düzenlemelerin yakında netlik kazanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin