reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

Bitcoin için yine ciddi değer kaybı görülüyor; işte son durumlar

Popüler kripto para birimi bitcoin geçtiğimiz haftalarda şimdiye kadarki en yüksek seviyeyi görmüş ve çakılmıştı. Bugün bir çakılma daha yaşandı.

Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda gördüğü değerlenme ile tam 64 bin doları geride bırakmış ve tarihi bir rekor kırmıştı.

Daha sonra yükseliş sona ermiş ve kripto para yaşanan ciddi kayılar sonrasında 47 bin dolara kadar gerilemişti.

Kısa süre önce ibre tekrardan yukarıya döndü ve popüler kripto para 55 bin dolara yaklaştı.

Ancak durum bugün itibarıyla bir kez daha tersine döndü. Son 24 saat içerisinde yaşanan yüzde 9’luk değer kaybı ile para birimi 50 bin dolar bandına düştü.

Elbette 50 bin dolar hale güzel bir değer. Güncel kur üzerinden 1 bitcoin şu an 425 bin TL‘den fazla para ediyor.

Bitcoin’in en uzak ancak yakındaki takipçisi ethereum da “şimdilik” düşüş yaşıyor ve şu an 3.854 dolar seviyelerinde geziyor. Ethereum için son 24 saat kaybı yüzde 7’ye yaklaşmış durumda.

Bitcoin’deki bu düşünün ne kadar süreceği her zaman olduğu gibi bilinmiyor. İbre saniyeler içerisinde tekrardan yukarıya dönebilir ya da her şey daha da kötü olabilir.

Bitcoin’deki bu düşüşün arkasında, Tesla’nın bitcoin’le otomobil satışını bitirmesi yer alıyor yorumları yapılıyor. Onun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için geçtiğimiz ay Türkiye’de önemli bir yasak gelmişti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından hazırlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” geçtiğimiz hafa Resmi Gazete kapsamında yayımlandı.

Yönetmelikte, açık olarak “Kripto varlıklar, ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılamaz” denildi. Bu durum ciddi bir sürpriz yarattı ve bazılarını oldukça kızdırdı.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin