reklamı kapat

POPÜLER

kripto para bitcoin amazon

Tarihi düşüş! Giderek eriyen Bitcoin’in son değeri

Popüler kripto para birimi bitcoin, büyük çöküşünü sürdürüyor. Sanal para birimi son iki haftada yüzde 40’lık bir kayıp yaşadı.

Popüler kripto para birimi bitcoin için 2018 en zorlu yıllardan biri olmuş olabilir. Giderek değer kaybeden sanal para birimi Nisan 2013’ten bu yana yaşadığı en büyük düşüşü gördü. Bir dönem 20 bin dolar seviyelerine kadar yükselen sanal para, 3.520 dolara kadar inmiş durumda. Anlık olarak 3.900 – 4.000 dolar arası işlem gören bitcoin, son iki haftada yüzde 40’lık değer kaybetti. Diğer popüler kripto para birimleri de düşüşe devam ediyor. Beklentinin hayli yüksek olduğu sanal para birimlerinde yaşanan bu krizin sonunun nereye varacağı ise tahmin edilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2017 altın yılı sonrası 2018’de büyük çöküş

2017 yılının sonlarına doğru 10 bin doları aşarak kendi milyarderlerini dahi yaratan bitcoin, yıl sonuna doğru 20 bin dolara dayanırken; 2018’de büyük çöküş dönemi başladı. Sene başından bu yana düzenli olarak değer kaybeden sanal para birimi pek çok ünlü ismi dahi cezbetmiş ve satın alıma itmişti. 20 bin dolardan 4 bin dolara kadar inen sanal para birimi değer kaybeden tek popüler para birimi de değil. Bitcoin’in ardından ethereum da büyük değer kaybı yaşıyor. 900 dolar seviyesine kadar yükselen ethereum, şimdilerde 110 dolar civarında geziniyor. Sanal parayı zamanında ellerinden çıkarmayan yatırımcıların yatırımları ise günden güne eriyor. Sanal para birimlerinin yeniden yükselişe geçip geçmeyeceği konusunda net bir şey söylemek pek mümkün değil gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Dünyanın en ince akıllı cüzdanı: Ekster 3.0