reklamı kapat

POPÜLER

kripto para Binance

Kripto para birimlerinde “yine” büyük değer kaybı yaşanıyor

Kripto para piyasasında aylar önceki değer kaybını akıllara getirecek bir düşüş yaşanıyor. Sadece saatler içinde gerçekleşen değer kaybı, piyasayı bekleyen krizin bir ön izlemesi olarak yorumlandı.

CNBC’nin haberine göre yaşanan değer kaybı, geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleşti. Sadece üç saatlik bir seyre sahip olan düşüşte kaybedilen para miktarıysa tam 13 milyar dolar. Özellikle geçtiğimiz yılın son çeyreğinde daha da popülerleşmeye başlayan kripto para birimleri bu Şubat ayında beklenmedik şekilde düşüşe geçmişti. Bir anda yaşanan bu değer kaybı sanal para piyasasını oldukça sarsmış ve doğal olarak sanal para sahiplerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Yeni yaşanan değer kaybıysa bazı kesme göre sadece şanssızlık olarak görülürken bazı kesim de bu durumun bir manipülasyon olduğunu düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Popüler kripto para birimlerinin neredeyse hepsi etkilendi

Kripto para birimi takip sitesi CoinMarketCap’te bulunan çizelgede birçok sanal para biriminin yüzde kaç oranda değer kaybettiği görülebiliyor. Çizelgeye göre Bitcoin’in değer kaybı yüzde 4,26‘yken Ethereum’da bu oran yüzde 9. Bir başka para birimi XRP yüzde 9,95 oranında düşüşteyken Stellar ise yüzde 8,37‘lik bir değer kaybına sahip. Çizelgeye bakılarak, belli başlı büyük para birimlerinin geneline yayılan değer kaybından sadece parmakla sayılabilecek kadar para biriminin etkilenmediği görülebiliyor. Kripto para piyasasıyla alakalı analistlerin ortak görüşüyse krizin yolda olduğu. Yılın başında 835 milyar dolar olan kripto para piyasa değerinin şu anda 205 milyar dolara düşmesiyse kriz sinyali veren başka bir piyasa gerçeği.

İlginizi çekebilir

YouTube’da hem para kazanma hem de harcama üzerine kurulu yeni dönem