reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Bitcoin hakkında kötü haber

Kripto para birimi Bitcoin’de değer kaybı yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay düşüş yaşayan Bitcoin, değer kaybını sürdürdü.

10 yıllık kripto paranın iki günlük kaybı yüzde 15’e yaklaştı. 1.000 dolar değer kaybeden para birimi 5.500 dolardan işlem görüyor. Şu anda 29.567 bin TL’den işlem gören kripto para biriminin önümüzdeki günlerde tekrardan yükselişe geçip geçmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bitcoin’nin geçtiğimiz yılın ekim ayından bu yana ilk defa 100 milyar dolar hacmin altına düştüğünü belirmekte yarar var. Bitcoin haricinde Ethereum ve Ripple kripto para birimlerinde de düşüşün sürdüğünü söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin nedir?

Kripto para birimi herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca Derin Ağ’da en çok kullanılan para birimidir.  22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla dolaşımdaki Bitcoin’lerin toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesindeyken 4 Haziran 2014 tarihi itibarıyla bu değer 8.2 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.

Kripto para birimi, bazı ülkelerde bir ödeme ve yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de de TL karşılığı bitcoin almak mümkündür. Para gibi kullanılabildikleri için bitcoin’lerin bir değerleri vardır ve ayrıca bazı fonların ileride popülaritesi arttıkça, değerinin artacağı beklentisi ile bu ürünle ilgilendikleri bilinmektedir.

İlginizi çekebilir

Gizli madenciliğe dikkat