reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note 9

Apple’ı geride bırakan Huawei’den Samsung’u endişelendirecek iddia

2010 yılında marka çatısı altında ilk akıllı telefonunu kullanıcılarla buluşturan Huawei, pazardaki yükselişine devam ediyor. Apple’ı devirerek 2. sıraya yükselen Çinli devden Samsung‘u korkutacak bir açıklama geldi.

Huawei, akıllı telefon pazarındaki yükselişini emin adımlarla devam ettiriyor. Son olarak Huawei Mate 20 Pro satışına başlayan firma, Apple’ı üçüncülüğe iterek dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olmuş ve pazardaki yerini sağlamlaştırmıştı. Hatırlarsanız ağustos ayında yazdığımız haberde sadece Apple’ın değil Samsung’un da kan kaybettiğinden bahsetmiştik. iPhone’ları elemenin yanı sıra Android pazarındaki çetin rekabette Samsung’u yavaş yavaş eritmeye başlayan Huawei’nin hedefleri iddialı. Firmanın yaptığı son açıklamaya göre yakın gelecekte Samsung artık akıllı telefon pazarının zirvesindeki isim olmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 2020’de 1 numaralı akıllı telefon üreticisi olmayı planlıyor

CNBC‘ye verdiği röportajda bazı açıklamalarda bulunan CEO Richard Yu, sözlerinde şuna değiniyor: “Önümüzdeki yıl bir numara olmaya çok yaklaşacağız. Belki Samsung’la berabere dahi olabiliriz. Ve en geç bir yıl sonra, 2020’de, bir numara olma şansımız var.

Şu ana kadar açıklanan rakamlar da benzer bir tablo çiziyor esasen. P20 Pro ile beğenileri toplayan Çinli devin son cihazı Huawei Mate 20 Pro da pek çok kullanıcıyı heyecanlandırmayı başarmıştı. Ayrıca firma orta segmentte de erişilebilir ve güçlü fiyat/performans ürünleri sunmaya devam ediyor. Bu da Huawei’nin tercih edilebilirliğini artırıyor. Kullanıcı deneyimi konusunda da çalışmalarını sürdüren firmanın EMUI arayüzünün de basit ve akıcı bir deneyim sunması, kullanıcıların telefona daha hızlı alışmasında büyük yardımcı oluyor. Mobil fotoğrafçılıktaki iddiaları ise yadsınamaz boyutta. Görünen o ki Samsung gerçekten fark yaratan bir ürünü pazara sunamazsa ve Huawei’nin bu gelişmiş modellerinin arkası kesilmezse, Koreli üretici tahtı kaybedecek.

İlginizi çekebilir

Mate 20 ailesinin tanıtımı