reklamı kapat

POPÜLER

Huawei tablet satışları

Huawei’den Apple ve Samsung’u endişelendiren bir başarı daha

Huawei sadece akıllı telefon değil, tablet pazarında da yükseliyor. Üstelik satışları düşen tabletlere rağmen.

Bildiğiniz gibi Huawei, akılı telefon pazarındaki başarısını devam ettiriyor. Satışlarda Apple’ı geride bırakan firma, Samsung’u da tahtından etmek içi çalışıyor. Ancak firmanın başarılı olduğu tek alan akıllı telefonlar değil. TrendForce’un hazırladığı yeni araştırmaya göre, firma tablet pazarında da dikkat çeken bir yükseliş içinde. TrendForce‘un raporuna göre tablet pazarı için işler aslında o kadar iyi gitmiyor. Tablet satışlarındaki düşüşe dikkat çeken firmanın araştırması Huawei’nin bu alanda yükseldiğini gösteriyor. Firmanın tablet dağıtımının yüzde 30 artarak 14 milyonun üzerinde bir rakama ulaşması bekleniyor. Pazar payının ise 9,8’e yükseldiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei

Huawei Amazon’u geride bıraktı

Uygun fiyatlı Fire tabletleriyle dikkat çeken Amazon ise araştırmaya göre pazardaki yerini Huawei’ye bırakıyor. Böylelikle Çinli dev pazardaki en büyük üçüncü tablet üreticisi oluyor. İkinci sırada yüksek performanslı tabletleriyle dikkat çeken Samsung var. Yüzde 15,1’lik pazar payına sahip olan Samsung ile Huawei’nin arasındaki fark da yavaş yavaş kapanıyor gibi görünüyor. Birinci sıra ise yüzde 29,6 ile Apple’ın. Yeni nesil iPad Pro modellerini tanıtan Apple, iPad satışlarından memnun olduğunu açıklamış hatta dizüstü bilgisayar satışlarıyla kıyaslamıştı. O haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018’de 145,5 milyon tablet satışı görünürken, 2019’da bu satışların 139,6 milyona düşmesi bekleniyor. 2019 tahminlerinde Huawei’nin pazar payını yüzde 11,3’e çıkarması ve Samsung’un pazar payını biraz daha küçültmesi de yine beklentiler arasında. Bu tabloda 2’si bir arada tablet/bilgisayar modellerinin yer almadığını da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Mate 20 ailesinin tanıtımı