reklamı kapat

POPÜLER

M3 öncesi en güçlü prova; öne çıkan özellikleriyle yeni BMW M340i

İlk gösterimi Amerika’da gerçekleştirilecek olan yeni BMW M340i, sahip olduğu teknik özelliklerle ile performans konusunda zirve noktalardan olacak.

Geçtiğimiz ay yeni jenerasyonuyla tanıtımı gerçekleştirilen 2019 BMW 3 Serisi ile birlikte pek çoğumuzun gözü farklı bir noktaya çevrildi. Aslında bu her jenerasyonla birlikte bizim gibi meraklılarının gözünü doğrudan çevirdiği bu seçenek M3’ten başkası değil. Lakin yine her zaman olduğu gibi iyi bir yemeği tatmak için pişirme süresini de beklememiz gerekiyor. Henüz M3 ile ilgili açık bir paylaşım yapmayan BMW, bekleyenler için teselli ikramiyesi niteliği taşıyan hamlesiniyse yaklaşmakta olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Bir süreliğine aradaki boşluğu doldurmaktan görevli olan M340i, gerçek anlamda bir M olmayan modeller arasında bu zamana kadarki en güçlü otomobil olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilinmesi gerekenler

Kaputunun altunda 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motorla gelecek olan M40i, twin-scroll turbo teknolojisinden de destek alıyor. Yapılan geliştirmelerle birlikte 382 beygir güç ve 500 Nm tork üreten bu makineyle birlikte otomobilin 0’dan 100’e 4,2 saniyede ulaşabileceğini görüyoruz. Elektronik olarak sınırlandırılan maksimum hız tarafındaysa 250 km/s‘lik rakan karşımıza çıkıyor. Üretilen güç değerlerinin 8 ileri otomatik şanzıman üzerinden yer aktarıldığı M340i’de M departmanın en önemli desteklerini standart olarak göreceğiz. Bunlar arasında. M Sport süspansiyon seti, elektronik diferansiyel kilidi ve performans fren sistemi gibi parçalar sürüşe doğrudan etki edecek. Fiyat bilgisi dahil olmak üzere diğer pek çok özelliği henüz açıklanmayan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

2019 BMW 3 Serisi