reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei tablet Samsung

Eriyen pazarda Samsung’u geçen Huawei’den önemli başarı

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei, tablet pazarında Samsung’u geçerek önemli bir başarıya imza attı. Firma her alanda büyümeye devam ediyor.

Advertisement

Xiaomi ile beraber son yılların en çok yükseliş gösteren isimlerinden Huawei, 2019 ilk çeyrek itibariyle tablet pazarında Samsung’u geçerek ikinci sıraya yerleşti. Akıllı telefon pazarında Apple’ı geçerek Samsung’un hemen altında ikinci olan firma, tablet tarafında ise Samsung’u geçerek Apple’ın altına yerleşmiş durumda. Girdiği her pazarda yükselişini ciddi şekilde sürdüren firmanın, biliyorsunuz birçok MediaPad serisi Android tablet modeli bulunuyor. Bu modelleri Türkiye’de de resmi olarak satan Huawei, bu alanda da ciddi şekilde talep görüyor. 2019 ilk çeyrekte 37.15 milyon tablet sevkiyatı yapıldığı söylenirken, tablet tarafının liderliğini Apple açık ara elinde bulunuyor. iPad serisiyle halen çok ciddi satış rakamlarına ulaşan ve aileyi geliştirmeye devam eden Apple, bu tarafta ses getirmeyi iyi biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, tablet tarafında büyüse de pazarın gidişatı iyi değil

Bunun arkasında ilk olarak büyüyen telefon ekranları yer alıyor. Ayrıca artık tabletlerin büyük çoğunluğu sadece çocuklar için satın alınıyor. Hal böyle olunca da satın alınan tabletler telefon gibi değil çok uzun süre kullanılabiliyor. Apple’ın Pencil gibi ürünlerle daha çok tasarımcılara ve Pro modeller ile profesyonellere yaymaya çalıştığı tablet pazarı, yıllar önce tahmin edildiği gibi dizüstü bilgisayarın yerini alamıyor. Telefon ile bilgisayarlar arasında kalan tabletler, yakın gelecekte de katlanabilir telefonların gölgesinde kalacak gibi görünüyor. Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi katlanabilir telefonlar, artık tablet boyutunu her zaman taşıyabileceğiniz hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın tablet deneyimi sunacak akıllı telefonu