reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch Fit Elegant

Huawei imzalı iki yeni tablet ve akıllı saat için tarih netleşmiş olabilir

ABD ambargosu altındaki yeni hamleleri çok merak uyandıran Huawei, iki yeni tablet ve akıllı saat tanıtmaya hazırlanıyor. İşte detaylar;

Kaynaklara göre Huawei, 2 Haziran tarihinde MatePad 2 ve MatePad Pro 2 tablet modellerini tanıtacak. Bu iki tabletin de merkezinde Android değil Harmony OS 2.0 yer alacak.

Tabletlerin 12,2 ve 12,6 inç ekranla sahip olacağı sızanlar arasında. 12,9 inç modelde 120 Hz ekranın olacağı ve bu modelin gücünü Kirin 9000 işlemciden alacağı iddia ediliyor.

12,9 inç modelde 40W kablolu ile 27W kablosuz hızlı şarj sunulacağı ve 5G versiyonun olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Firmanın 2 Haziran tarihinde aynı zamanda Watch 3 ve Watch 3 Pro akıllı saat modellerini lanse edeceği de aktarılıyor. Bu modellerin de merkezinde Harmony OS olacak bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, geleceğini Harmony OS üzerine kuruyor

Firma bunu mecburen yapıyor çünkü ABD ambargosu nedeniyle halen Google’dan Android lisansı alamıyor.

Kendi işletim sistemiyle dışa bağımlılığını bitiren şirket, Harmony OS’u biliyorsunuz AppGallery uygulama marketiyle destekliyor.

AppGallery için Türkiye’de dahi çok geniş bir uygulama desteği bulunuyor. Huawei’nin yeni modelleri, AppGallery ile bazı eksiklere rağmen birçok kişi için yeterli olacak gibi görünüyor.

Hep söylediğimiz gibi Huawei’nin önünde büyük bir mücadele yer alıyor. Firmanın kişileri Harmony OS’lu cihazları satın almaya ikna etmesi gerekiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi